Kamery przemysłowe to obok rejestratora najważnejszy składnik Twojego monitoringu. W zależności od przeznaczenia możemy rozróżnić kilka różnych typów:

  • kamery wewnętrzne i zewnętrzne – chodzi o klasę szczelności i materiał z jakiego kamera jest wykonana oraz wytrzymałość danej kamery na temperaturę ujemną. Dzisiaj często zaciera się zasada, że wewnątrz budynków montujemy kamery wewnętrzne, często też kamery wewnętrzne nie posiadają oświetlacza podczerwieni i potrzebują dodatkowego oświetlenia,
  • kamery bez oświetlacza podczerwieni i z oświetlaczem – jak sama nazwa sugeruje kamery bez oświetlacza są w nocy po prostu “ślepe”, dyskwalifikuje je to w przypadkach gdy zależy nam na rejestracji obrazu po zmierzchu,
  • kamery statyczne (kopułkowe i na uchwycie) – modele tych kamer nie wykonują samodzielnie żadnego ruchu, po zamocowaniu przez instalatora i wybraniu dla nich terenu do obserwacji nic się nie zmieni do kolejnej ewentualnej ingerencji instalatora. Modele średniej klasy mają możliwość ręcznej regulacji ostrości oraz zoom’u. 
  • kamery obrotowe – w pewnych zastosowaniach wyprzedzają o lata świetlne kamery statyczne. Przede wszystkim mamy możliwosć zdalnego patrolowania terenu 360 stopni. Charakteryzują się zmotoryzowaną głowicą, zmotoryzowanym obiektywem,  nawet 100x zoom’em, automatycznym focusem. Dlatego nawet ze 100m szczegółowo możemy rozpoznać sylwetkę i wiele znaków szczególnych, gdzie przy kamerach statycznych możliwosci te są ograniczone od kliku metrów do kilkunastu max.
  • kamery IP – są to urządzenia które zostału stworzone do pracy w sieciach komputerowych (teleinformatycznych) z wykorzystaniem protokołu sieciowego TCP/IP. Spotykamy tutaj tak kamery statyczne jak i obrotowe, ale wszystkie charakteryzuje wysoka jakość obrazu (FullHD). Stosuje się ja wszędzie tam gdzie jakość obrazu to priorytet lub skłania nas do tego infrastuktura sieciowa lokalu.