Montaż Napędów Do Bram

Montaż napędu do bramyprzesuwnej dwuskrzydłowej czy garażowej to dzisiaj praktycznie konieczność i standard. W dzisiejszych czasach większość użytkowników bram skrzydłowych czy przesuwnych nie wyobraża sobie każdorazowego wychodzenia z samochodu i ręcznego otwierania bramy wjazdowej, tym bardziej w przypadku złej pogody. Tutaj przydaje się usługa firmy montującej napędy do bram.

Lubelskie , Mazowieckie – Radzyń Podlaski , Kock , Parczew , Lubartów , Łęczna , Świdnik , Puławy , Dęblin , Garwolin , Siedlce , Łuków , Łosice , Międzyrzec Podlaski , Wisznice , Biała Podlaska oraz okolice

Montaż napędu do bramy jest kluczowym krokiem w procesie modernizacji, umożliwiając płynne otwieranie i zamykanie bramy za pomocą pilota lub innych zdalnych sterowników. Napęd do bramy jest nie tylko wygodnym udogodnieniem, ale także znacząco zwiększa poziom bezpieczeństwa i komfortu użytkowników.

Oferujemy kompleksową instalację napędów do bram wjazdowych i szlabanów. Ponad to realizujemy serwis siłowników i napędów do bram dwuskrzydłowych, przesuwnych oraz drzwi garażowych. Zakładamy napędy do bram przydomowych jak również do bram przemysłowych i rolniczych, charakteryzujących się dużymi rozmiarami gdzie światło bramy wynosi 9 – 10 metrów a ciężar dochodzi nawet do 2 ton.

Montujemy również napędy do bram otwieranych na zewnątrz, dotyczy to bram jednoskrzydłowych i dwuskrzydłowych.

Koszt montażu napędów do bram

  • koszt montażu napędu do bramy dwuskrzydłowej waha się od 600zł do 1000zł
koszt montażu automatyki do bramy dwuskrzydłowej waha się od 600zł do 1000zł
  • cena za montaż napędu do bramy przesuwnej wynosi od 800zł do 1200zł
cena za montaż automatyki do bramy przesuwnej wynosi od 800zł do 1200zł

Montaż napędu do bramy to inwestycja w wygodę, bezpieczeństwo i estetykę. Warto jednak zlecić tę pracę profesjonalistom, aby mieć pewność, że wszystko zostanie zrealizowane zgodnie z normami i standardami, co zapewni nie tylko funkcjonalność, ale także trwałość systemu. Automatyzacja bramy to krok w przyszłość, który warto podjąć z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie mieszkańców domu czy firmy.

Zapytaj o koszt montażu napędu do Twojej bramy

698 703 481

O montażu napędów do bram wiemy wszystko 😉

W naszym dorobku monterskim widzieliśmy chyba wszelkie rodzaje bram wjazdowych i do każdej bez problemu zamontowaliśmy odpowiednio dobrany napęd.

Przedstawiamy naszą ofertę, ale również omówimy wszelkie zagadnienia związane z montażem napędów do bram przesuwnych i dwuskrzydłowych.

  1. Montaż napędów do bram
  2. Montaż napędów do bram przesuwnych
  3. Jaki napęd do bramy przesuwnej?
  4. Montaż napędów do bram dwuskrzydłowych
  5. Jaki napęd do bramy dwuskrzydłowej?
  6. Napęd do bramy na 24v czy 230v?
  7. Szybkość otwierania i zamykania bramy.

Jak prawidłowo zamontować napęd do bramy wjazdowej? Jaki napęd do bramy przesuwnej? Jaki napęd do bramy dwuskrzydłowej?

montaż napędów do bram przesuwnych lubelskie mazowieckie
montaż napędów do bram dwuskrzydłowych lubelskie mazowieckie

"Montaż napędów do bram - Kluczowy Krok w Automatyzacji Twojej Posesji"

Wybierając u nas montaż napędu do bramy masz gwarancję:

wyboru najlepszego napędu w założonym budżecie do każdego rodzaju bramy wjazdowej lub garażowej
– zaopatrzenie w wyłącznie oryginalne napędy producentów takich jak QUIKO, FAAC, NICE, SOMFY, CAME, BFT, BENINKA, DEA wraz z akcesoriami (piloty, lampy sygnalizacyjne, fotokomórki, klawiatury sterujące, moduły GSM)
profesjonalny i szybki montaż napędu do bramy
– oprócz gwarancji na urządzenia – 24-miesięczna gwarancja serwisowa na wykonane przez nas instalacje!

Usługę montażu napędów do bram kierujemy na woj. lubelskie i mazowieckie. W promieniu 100km od Radzynia Podlaskiego.

Zapytaj o montaż napędu do swojej bramy

Montaż napędów do bram przesuwnych

Na montaż napędu do bramy przesuwnej składa się kilka elementów:

  • napęd do bramy przesuwnej
  • fotokomórki zabezpieczające obszar pracy bramy
  • podstawa montażowa napędu
  • listwy zębate stalowe lub nylonowe
  • lampa sygnalizacyjna
  • piloty sterujące
napęd zamontowany do bramy przesuwnej

Jaki napęd do bramy przesuwnej?

Wybierając napęd do bramy przesuwnej musimy uwzględnić takie parametry jak szerokość bramy, jej ciężar oraz intensywność użytkowania.

Już na podstawie tych trzech wytycznych można dobrać odpowiedni napęd i podać szacunkowy koszt montażu.

Jaki napęd do bramy przesuwnej?
Montaż napędu NICE ROBUS
montaż napędu faac Łuków, montaż napędu faac Siedlce, montaż napędu faac Radzyń Podlaski, montaż napędu faac Biała Podlaska, montaż napędu faac Lubartów, montaż napędu faac Firlej, montaż napędu faac Łosice, montaż napędu faac Wisznice, montaż napędu faac Włodawa, montaż napędu faac Parczew, montaż napędów faac Łuków, montaż napędów faac Siedlce, montaż napędów faac Radzyń Podlaski, montaż napędów faac Biała Podlaska, montaż napędów faac Lubartów, montaż napędów faac Firlej, montaż napędów faac Łosice, montaż napędów faac Wisznice, montaż napędów faac Włodawa, montaż napędów faac Parczew,

Montaż napędów do bram dwuskrzydłowych

W przypadku bram dwuskrzydłowych montaż napędu składa się następujących elementów:

  • centrala sterująca z siłownikami
  • fotokomórki zabezpieczające podczas zamykania (opcjonalnie dodatkowe fotokomórki zabezpieczające pełen obszar pracy bramy)
  • uchwyty mocujące siłowniki do słupków
  • lampa sygnalizacyjna
  • piloty sterujące
  • opcjonalne urządzenia sterujące – dodatkowy przycisk otwarcia, moduł sterujący wifi/gsm, wideodomofon z aplikacją na telefon
Montaż napędów do bram dwuskrzydłowych

Jaki napęd do bramy dwuskrzydłowej?

Aby wybrać napęd do bramy dwuskrzydłowej trzeba wziąć pod uwagę więcej parametrów.

Po pierwsze szerokość bramy a właściwie szerokość skrzydła bramy.

Po drugie istotne jest jak zabudowane jest skrzydło bramy. Na inne siłowniki możemy sobie pozwolić przy bramach ażurowych, przewiewnych, a przy bramie o małej przewiewności trzeba będzie wybrać mocniejsze a co za tym idzie droższe siłowniki.

Trzeci parametr to rodzaj słupków na których zawieszone są skrzydła bramy. Spotykamy często słupki stalowe 80x80mm, 100x100mm lub 120x120mm, ale równie często ogrodzenie wykonane jest z pustaków ogrodzeniowych i tutaj szerokość waha się od 200mm do czasami ponad 300mm. Czasami również spotykane są szerokie słupki z cegły klinkierowej i szerokość takiego słupka może wynieść nawet 50cm.

W zależności od rodzaju słupka można dobrać zupełnie inny napęd jeżeli chodzi o rozwiązanie mechaniczne siłownika.

Montaż napędu NICE WINGO 3524HS
Montaż napędu NICE HOPP ONE

Ponad to ciężar skrzydła bramy i intensywność użytkowania również są istotnymi parametrami mającymi wpływ na dobór siłowników.

Napęd do bramy 24v czy 230v?

Wiadomo, że do każdego napędu trzeba doprowadzić zasilanie 230v lub wyższe, ale silnik zastosowany w napędzie nie zawsze potrzebuje tyle napięcia.

Rozróżniamy dwie podstawowe grupy napędów – napędy z silnikiem na 24v napięcia stałego i na 230v napięcia przemiennego. O ile różnicy wielkiej w montażu napędu to nam nie robi, o tyle w pracy takiego napędu różnice są zauważalne.

Napędy z silnikami na 24v charakteryzuje bardziej płynna praca. Łagodnie startują, płynnie przyśpieszają i po chwili delikatnie zwalniają prędkość kończąc cykl otwarcia czy też zamknięcia bramy.

Natomiast napędy z silnikami na 230v wykazują odrobinę mniejszą kulturę pracy. Startują z większym momentem obrotowym, otwierają i zamykają bramę ze stałą prędkością, aby pod koniec cyklu zwolnić i dokończyć zamknięcie lub otwarcie bramy.

W obu przypadkach znajdziemy napędy dedykowane do bram lekkich i dosyć ciężkich, ale przy naprawdę ciężkich bramach pozostanie wybór napędu wyłącznie z silnikiem 230v.

Szybkość otwierania i zamykania bramy.

Napęd z silnikiem na 24v otworzy bramę szybciej. Ponad to prędkość otwierania i zamykania możemy dopasowywać do swoich wymagań, ale nie należy przesadzić, bo może to mieć wpływ na żywotność mechanizmu i elektroniki sterującej silnikiem napędu.

Natomiast napęd z silnikiem na 230v nie posiada regulacji prędkości. Najczęściej jego szybkość pracy to 11 m/min lub 13 m/min. Pozwala nam to łatwo wyliczyć, że czas otwarcia bramy 5 metrowej wyniesie od 23 do 27 sekund.

cdn...