Montaż Wideodomofonów

Wideodomofon to we współczesnym budownictwie standard. Montaż wideodomofonu pozwala nam na prywatność we własnym domu, informując o osobach chcących wejść na nasza posesję. Nowoczesne wideodomofony informują nas nawet gdy jesteśmy poza domem i pozwalają na sterowanie furtką i bramą z telefonu.

Radzyń Podlaski , Kock , Parczew , Lubartów , Łęczna , Świdnik , Puławy , Dęblin , Garwolin , Siedlce , Łuków , Łosice , Międzyrzec Podlaski , Wisznice , Biała Podlaska oraz okolice

Montaż Wideodomofonów  Lubelskie Mazowieckie – Zadzwoń !

Oferta wideodomofonów jest dzisiaj bardzo bogata. Ciężko samemu wybrać wideodomofon, który będzie odpowiadał naszym wymaganiom.

Dlatego warto skontaktować się firmą monterską oferującą montaż wideodomofonów.

montaż wideodomofonów lubelskie mazowieckie

Oferujemy:

 • montaż wideodomofonów IP Hikvison, Safire, Dahua, BCS
 • montaż wideodomofonów analogowych Vidos, Virone, Orno itp.
 • fachowe doradztwo w kwestii doboru wideodomofonu
 • instalację okablowania do wideodomofonu w nowo budowanych domach oraz zamieszkałych
 • konfigurację wideodomofonów IP

Masz pytania? Chcesz zamówić montaż wideodomofonu? Zadzwoń!

Montaż wideodomofonów oferujemy na województwa lubelskie i mazowieckie - do 80km od naszej siedziby

Łuków, Lubartów, Parczew, Radzyń Podlaski, Biała Podlaska, Siedlce, Lublin, Łosice, Międzyrzec Podlaski

Rodzaje wideodomofonów

Jeżeli chodzi o technologię rozróżnić można wideodomofony analogowe i wideodomofony IP (sieciowe). Różnic pomiędzy nimi jest kilka z których najważniejsze to inna infrastruktura kablowa, inny rodzaj montażu i konfiguracji wideodomofonu oraz jakość i ilość oferowanych funkcjonalności.

Wideodomofony analogowe to urządzenia klasyczne, aczkolwiek spełniają swoje zadanie w podstawowym słowa znaczeniu.

Do połączenia monitora wideodomofonu analogowego ze stacją bramową wymagają kilka par przewodów – zasilanie, tor audio, tor wideo, sterowanie furtką i ewentualne sterowanie bramą wjazdową.

Wideodomofony IP natomiast realizują wszystkie te funkcje cyfrowo na zasadzie wymiany danych po skrętce komputerowej, albo przez wtyk RJ45 albo w technologi dwużyłowej.

montaż wideodomofonów analogowych

Wideodomofon analogowy

Wideodomofon IP

Ponad to, wideodomofony możemy podzielić na jedno i wieloabonantowe. Jeżeli mamy dwie kondygnacje, albo w domu mieszkają dwie rodziny to możemy wybrać wideodomofon z dwoma monitorami i stacją bramową z wyborem dwóch mieszkań. Jeżeli natomiast mamy dwie bramy to również potrzebujemy wideodomofon obsługujący dwie stacje bramowe.

Ile kosztuje montaż wideodomofonu

Koszt montażu wideodomofonu to wydatek rzędu od 500zł do 600zł. Jednak należy pamiętać. że każda instalacja jest inna i na ostateczną cenę ma wpływ poziom przygotowania do montażu.

Dlatego, już na etapie budowy ogrodzenia należy fachowo zaplanować okablowanie do wideodomofonu oraz zadbać aby podczas montażu furtki została wzięta pod uwagę kaseta na zamek elektromagnetyczny.

Ponad to, zamek elektromagnetyczny (elektrozamek) powinien być odpowiednio dobrany do rodzaju wideodomofonu, bo jest wiele rodzajów.

Zapominając o powyższych kwestiach, cena montażu wideodomofonu może znacznie wzrosnąć lub montaż może się okazać technicznie niemożliwy do wykonania.

Jaki wideodomofon wybrać - analogowy czy IP?

Wyższość technologi IP na analogową daje o sobie znać i ułatwia wybór wideodomofonu. Z naszego doświadczenia można stwierdzić, że nawet nie ma co porównywać 😉 Ale podajmy kilka atutów wideodomofonów IP:

 • lepsza jakość obrazu – 2Mpx to standard dla IP
 • szeroki kąt kamery
 • stabilne połączenie audio i wideo
 • dużo stabilniej pracująca aplikacja na smartfony
 • pełna konfiguracja wideodomofonu z monitora, laptopa lub smartfona
 • mniej problematyczne i awaryjne połączenie monitora ze stacją bramową
 • sterowanie furtką i bramą wprost ze stacji bramowej
Jaki wideodomofon wybrać - analogowy czy IP